Nabídka workshopů a aktivit pro jednotlivce a týmy 


Lidé sobě - Mentoring a stínování ve firmě

V každé firmě jsou lidé, od kterých se mohou ostatní učit. Ne vždy je ale firma umí podpořit a zapojit do rozvoje ostatních, a místo toho investuje (nebo často vyhazuje) velké prostředky do vzdělání „zvenku“. Efektivní metodou, jak lidi rozvíjet, je mentoring a stínování manažerů. Na tomto workshopu se dozvíte, jak nastavit systém, který pomáhá lidem růst.

2 hodiny přednášky s diskusí + 1/2denní workshop s konkrétním týmem (ideálně manažerský mix + HR), na kterém najdeme podněty, jak „snadno“ na to…

Návazné aktivity: Nabízíme následné dodání a implementaci konkrétního modelu.


►Otázky místo domněnek

V pracovním i osobním životě často dochází k nepochopení. Při komunikaci, zadávání úkolu, hledání cesty… Jedna z hlavních příčin je vytváření si domněnek na základě předchozích zkušeností nebo vlastního vnímání konkrétní situace. A přitom stačí tak „málo“ - umět se správně ptát a naslouchat. Během přednášky vám představím několik reálných case studies. V rámci workshopu vás provedu světem otázek a naučím vás využít jejich kouzlo.

2 hodiny přednášky s diskusí + 1/2denní workshop s nastavením konkrétních akcí      
a návody, jak změnit návyky při práci s lidmi.


Změna jako příležitost

Plánujete změny ve firmě, nebo již ve vaší společnosti nastala nová skutečnost? Je pro vás důležité, aby se s ní lidé nejen naučili žít, ale i ztotožnili a posouvali se dále? Ať už jde o akvizici jinou firmou, nebo „jen“ o změnu organizační struktury, existují možnosti, jak změnu zvládnout smysluplně a ku prospěchu všech zúčastněných.

V rámci diskuse a WS se společně zaměříme na konkrétní akce:

  • prostřednictvím kterých lze změny zvládat s větší lehkostí,
  • jak do změn zapojit jednotlivce i celé týmy,
  • jak využít změnu jako impulz k rozvoji.

2 hodiny přednášky s diskusí + 1/2denní workshop s nastavením konkrétních akcí
a náměty, jak využít změnu.

Návazné aktivity: Celý akční a komunikační model kolem změn lze nastavit s naší podporou.


Dá se změřit změna?

Pokud pracujete ve firmě delší dobu, třeba 5 let, můžete říci, že ta firma, do které jste nastoupili, je stejná i po těch pěti letech? Jak se pozná, že tým, ve kterém pracujete, je „najednou“ jiný? Může vlastně jakákoliv firma fungovat po celé své trvání stejně bez jakékoliv změny? Jak se změna dá změřit? Jde to vůbec? Část našeho setkání věnuji představení vlastního otestovaného modelu, o kterém samozřejmě budeme diskutovat.

2 hodiny přednášky s diskusí + 1/2denní workshop s konkrétním týmem a nastavením konkrétních akcí

Návazné aktivity: Návrh vhodného řešení, jak informace získat, zpracování a vyhodnocení + další akce lze nastavit s naší podporou.


►Proč peníze dlouhodobě nemotivují?

Chodíte do práce jen pro peníze, nebo také proto, že vás baví to, co děláte? V rámci přednášky vám představím svůj pohled na „cukry a biče“ a na to, proč peníze neřadím mezi motivátory. Důležitou součástí je diskuse.

2 hodiny přednášky s diskusí + 1/2denní workshop o motivech lidského konání se zohledněním konkrétní situace konkrétního týmu (jednotlivců).
 


►Rozvoj – osobní i týmový

Co potřebují lidé v týmu, aby jako jednotlivci „rostli“, rozvíjel se tým a celkové fungování naplňovalo cíle firmy? Dá se postavit ucelený smysluplný rozvojový program, který bude lidi bavit a oni i okolí uvidí pozitivní výsledky? V rámci přednášky vám představím case study – realizovaný rozvojový program, čímž otevřeme prostor pro diskusi.

2 hodiny přednášky s diskusí + 1/2denní workshop s konkrétním týmem a nastavením konkrétních akcí a rámce pro rozvojový program.

Návazné aktivity: Detailní rozvojový program na míru připravíme společně s vámi.


►Od manažera k leaderovi

Je mezi těmi pojmy nějaký rozdíl? Když se řekne manažer a leader, co si pod tím představíte? Jak ve firmě nastavit leadership model, který bude funkční a ne pouze formální? Mohou si model nastavit pro své šéfy sami zaměstnanci? V rámci přednášky se zaměřím na představení case study - realizovaného a funkčního modelu a stejně jako vždy budeme diskutovat na toto téma.

2 hodiny přednáška s diskusí + 1/2denní workshop s konkrétním týmem a nastavením rámce leadership modelu a akcí pro jeho naplnění.

Návazné aktivity: Detailní rozpracování modelu na míru včetně moderování a vyhodnocení lze připravit s naší podporou.


►Výběr zaměstnanců hodně jinak

Kdo vás první napadne, že je ten, kdo vybírá nové kolegy do týmu? Koho byste vy chtěli vidět na výběrovém řízení jako kandidát? S kým byste si rádi pohovořili o práci, kterou budete dělat? Jak napsat inzerát tak, aby opravdu vystihl, koho hledáte? Hledáte lidi do týmu, anebo dáváte přednost odborným znalostem? V rámci přednášky vám představím case study – funkční realizovaný model a opět budeme diskutovat o tématu.

2 hodiny přednášky s diskusí + 1/2denní workshop s konkrétním týmem o jiném pohledu a přístupu k výběru zaměstnanců včetně konkrétních tipů, jak na to.

Návazné aktivity: Nábor a rotace zaměstnanců  - lze zajistit ve spolupráci s námi.


►Principy svobody v práci a realita

Jak je vaše firma „svobodná“? Jde svoboda dohromady s prací? Jak se dají jednotlivé principy uplatnit v reálném pracovním světě? Jak na to v korporaci? Co je k tomu potřeba? Na co můžete narazit? Kdy co zkoušet a je potřeba mít připravený tým?

2 hodiny přednáška nabitá konkrétními akcemi vyzkoušenými a žitými v reálném týmu + diskuse + 1/2denní workshop, jak na to u vás v týmu.
 


►Facilitace & Mentoring & Koučování

Řešení šité na míru – nabízíme práci s jednotlivcem i týmem. Pomůžeme lidem smysl a cíl objevit, pochopit a i po cestě ho udržet.

Četnost i délka podle situace a potřeb klienta, jednorázová i dlouhodobá spolupráce.

 


Baví mě můj talent

Co jsou to talenty a jak je objevit? Pohled do světa práce z jiných úhlů. 1/2 dne uvědomování si sebe sama ve světě práce a možností.

1/2denní workshop pro tým max. 20 účastníků 

 


►Kreativní dny bez hranic

Kreativitě se meze nekladou. Jak propojit práci se zábavou? Jak řešit problémy jinak aneb tak trochu víc „Back to the childrens world“ aneb „Člověče, používej mozek!“   

Víte, že…
kreativita je propojování zdánlivě nepropojitelných věcí a inovace jsou aplikovaná kreativita? Všichni, kdo chtějí uspět, dnes s nadějí vzhlížejí k inovacím. Tenhle workshop vám dá znovu zažít, jaké to je – pustit uzdu kreativitě.

Na co se můžete těšit?

Na překvapení a srandu, týmovou dynamiku, barvy, papíry, nůžky, lepidla, látky, špejle, dráty, krabice…a i to, co jste možná ještě nikdy neviděli J, na reálný svět v nereálném světě, inspiraci – videa, tipy, knížky, ukázky…,prožitek – co do toho dáte, to dostanete, na pohodovou atmosféru.

1denní workshop až pro 30 účastníků


►Myšlenka, představa, emoce a obraz v (sebe)prezentaci

Když se řekne prezentace, co si představíte? Máte také za sebou mnoho hodin strávených při promítání desítek "slajdů", obohacených v lepším případě obrázkem staženým z internetu? A co když připravujete prezentaci vy? Jak to vypadá, baví vás příprava a samotné prezentování?

Těšíte se...?

Pojďte se naučit, jak si z prezentace udělat zábavu, oslnit sebe, kolegy, šéfa... Jak zaujmout, překvapit a prezentaci si užít, překročit vlastní limit v odvaze a kreativitě.
Nebo si chcete vytvořit "jenom" osobitý životopis, který o vás řekne více než pár sepsaných odrážek, případně namalovat první vlastní obraz? Vše je možné. Láká vás to? Pak se přihlaste na můj workshop.

3hodinový až 1denní workshop pro 4 individuální účastníky nebo tým

Budeme pracovat na vašem konkrétním zadání, užijete si kreativitu a hravost a z výsledku = hotového výstupu budete nadšeni. Pokud si nic nedonesete, určitě na místě společně něco vymyslíme :-).


►Happiness at work aneb jak být v práci šťastný

Je štěstí v živtě chiméra, nebo realita? Co v práci, proč (ne)chceme být šťastní? Jak to zařídit, abychom se v životě víc usmívali a v práci si užili srandu, těšili se a místo naštvanosti převažovaly pozitivní pocity?

Program nabitý sdílením konkrétních aktivit vyzkoušených a žitých v reálném týmu + diskuse + workshop, jak na to u vás v týmu + HOST (u dvoudenního programu)

1 nebo 2denní workshop


Všechna uvedená i návazná témata máme rozpracována také do dlouhodobějších modulových programů, které dotváříme a přizpůsobujeme podle potřeb konkrétní firmy a týmu.

Máte zájem o konkrétní WS? Chcete připravit nabídku na míru? Honí se vám hlavou otázky?

Kontaktovat nás můžete třeba zde:

 

Správa osobních údajů: *

< Zpět

zpět